Nowa inwestycja IBM w Polsce

Podczas odbywającego się dzisiaj (8 marca) Forum Gospodarczego Klubu Szczecińskiego przedstawiciele IBM poinformowali, że firma rozważa utworzenie w województwie zachodniopomorskim Centrum Usług Informatycznych (CUI), które będzie udostępniało rozwiązania informatyczne w modelu ASP.

Powstanie CUI jest zgodne z promowaną przez IBM strategią usług „on demand”. Według szacunków koncernu, dzięki centrum przedsiębiorstwa i instytucje mogłyby zaoszczędzić ok. 40% nakładów na infrastrukturę informatyczną. IBM nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie lokalizacji CUI. Zakres ewentualnej inwestycji, która powstałaby w ramach partnerstwa prywatno-publicznego, będzie przedmiotem analiz zespołu złożonego z przedstawicieli IBM, władz samorządowych i centralnych oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Pomorza Zachodniego, zajmującego się promocją regionu. IBM obecnie prowadzi centra przetwarzania w Warszawie i Krakowie.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT
  • 10 wyzwań związanych z przetwarzaniem danych, przed którymi stoją współczesne firmy
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200