Nowa drukarka Kyocera

Kyocera latem 2005 roku wprowadzi na rynek nowy model drukarki kolorowej i jednocześnie monochromatycznej, FS C5030N, która charakteryzuje się rewelacyjną jakością wydruku oraz zwartą budową. Dzięki zastosowaniu niezależnego tonera czarnego urządzenie jest ekonomiczne i wydajne. Urządzenie zaprezentowane zostało na targach CeBIT.

Nowa drukarka Kyocera

Kyocera FS C5030N

W drukarce zastosowano technologię LED, dzięki której udało się utrzymać dość zwartą konstrukcję o niewielkich gabarytach (345 x 470 x 385 mm)i wadze 23 kg. Sprzęt przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które potrzebują wysokiej jakości (porównywalnej z technologią laserową) wydruków kolorowych - zdjęć, prezentacji danych, wykresów, etc. Urządzenie może z powodzeniem spełniać funkcję drukarki sieciowej - dzięki zastosowaniu odpowiedniego złącza (Fast Ethernet 10/100). Ponadto można ją połączyć z komputerem za pomocą USB 2.0 lub tradycyjnego portu równoległego.

Zastosowano w niej procesor PowerPC750FX/600 Mhz oraz 128 MB pamięci (maksymalnie 1 GB w dwóch gniazdach). Dzięki czterem niezależnym tonerom (CMYK) wydruki monochromatyczne nie pochłaniają wszystkich zasobników, a jedynie czarny - ma to oczywiście kolosalne znaczenie w przypadku zastosowań biurowych. Drukarka charakteryzuje się wydajnością 85 tysięcy stron A4 miesięcznie.

Urządzenie ma być dostępne również w Polsce w lecie 2005 roku, a cena ma oscylować w granicach 600 Euro. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200