Nowa aplikacja FireEye do ochrony urządzeń mobilnych Android

FireEye poinformował o wzbogaceniu platformy FireEye Mobile Threat Prevention (MTP) o aplikację FireEye Mobile Security. Dzięki niej przedsiębiorstwa mogą chronić urządzenia na platformie Android za pomocą mechanizmu FireEye Multi-vector Virtual Execution oraz chmury FireEye Dynamic Threat Intelligence.

Nowe rozszerzenia do platformy MTP zapewniają ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia mobilne, nie korzystając przy tym z tradycyjnych narzędzi opartych na sygnaturach. Działając w oparciu o model chmury hybrydowej i nie korzystając z sygnatur, aplikacja na platformie Android przeprowadza analizę aplikacji użytkownika w chmurze, a w efekcie nie pozwala na wyciek poufnych informacji pracownika poza siedzibę firmy na skutek działania złośliwego oprogramowania.

Dzięki nowej aplikacji platforma FireEye Mobile Threat Prevention jest w stanie identyfikować w czasie rzeczywistym nieznane zagrożenia mobilne z wykorzystaniem analizy behawioralnej, blokować działania szkodliwych aplikacji oraz ostrzegać użytkowników i administratorów o podejrzanych aplikacjach.

Zobacz również:

  • Google Drive ostrzeże nas teraz przed niebezpiecznym plikiem
  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix

Nowa aplikacja FireEye Mobile Security pojawi się na rynku pod koniec czerwca 2014 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200