Novell zwolni część pracowników

Działania te będą podjęte w ramach planowanej redukcji kosztów, spowodowanej niezadowalającymi wynikami finansowymi firmy.

Novell - w ramach planowanej redukcji kosztów, spowodowanej zmniejszającymi się przychodami firmy - zamierza w ciągu najbliższych miesięcy zwolnić ok. 25% pracowników. Oznacza to, że personel firmy zmniejszy się z 5,5 tys. do ok. 4,2 tys. osób.

Ostatnie takie działania Novell podjął w III kwartale 1997 r., kiedy to zwolniono 17% pracowników. Wówczas przewidywano, że na koniec roku firma poniesie stratę w wysokości 78 mln USD.

Zdaniem analityków, działania podejmowane przez Novella, choć są ryzykowne, mają uzasadnienie. "Obserwując wyniki Novella za kilka ostatnich kwartałów, wyraźnie widać, że firma powinna podjąć kroki zaradcze. Zmniejszenie zatrudnienia może nawet spowodować wzrost wartości akcji firmy, ponieważ analitycy finansowi często przyrównują koszty do przychodów" - twierdzi Dan Kuznetsky z International Data Corporation (IDC). Przyznaje on jednak, że potencjalny zysk z tak dużej redukcji personelu może być krótkotrwały.

Przedstawiciele Novella nie podali szczegółowych informacji dotyczących planowanych zmian. "Plany budżetu na rok 2001 zakładają znaczne obniżenie kosztów. Sposób, w jaki zostanie to zrealizowane, będzie ustalony po zaplanowaniu budżetu" - poinformował rzecznik Novella.

Pod koniec II kwartału tego roku firma zapowiedziała reorganizację, zakładającą podzielenie działalności między cztery działy, z których każdy skupi się na innym segmencie rynku i będzie realizował własną strategię, co ma znacznie usprawnić funkcjonowanie firmy.

***

Słabsze wyniki III kwartału Novella

Novell ogłasza wyniki za II kwartał i przeprowadza poważną reorganizację

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200