Novell zwalnia 16% pracowników

Dzięki nowemu programowi redukcji kosztów producent NetWare liczy na oszczędności rzędu 45 mln USD kwartalnie. 20 mln USD z tej kwoty ma być przeznaczane na rozwijanie nowej strategii internetowej.

Novell, zgodnie z przewidywaniami analityków, zapowiedział wczoraj, że zamierza zwolnić 900 pracowników. Oznacza to redukcję zatrudnienia w firmie o 16%. Trzy tygodnie temu producent podał wyniki finansowe uzyskane w III kwartale br. finansowego, które okazały się dużo gorsze niż uzyskane w analogicznym okresie przed rokiem.

Wcześniej różne źródła podawały, że Novell, w związku z wprowadzaniem programu restrukturyzacji kosztów, planuje zwolnić nawet 25% pracowników.

Peter Troop, jeden z wiceprezesów Novella, uspokoił klientów, że zespoły zajmujące się wsparciem dla systemu NetWare sztandarowego produktu firmy nie zostaną objęte zwolnieniami.

Wprowadzenie programu restrukturyzacyjnego ma kosztować producenta 40-50 mln USD, jednak dzięki temu firma ma zmniejszyć kwartalne koszty o ok. 45 mln USD, poczynając już od I kw. 2001 r. Jej przedstawiciele zapowiedzieli, że 20 mln USD z zaoszczędzonej kwoty ma być przeznaczane na rozwijanie nowej internetowej strategii firmy.

***

Novell zwolni część pracowników

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200