Novell: zestaw biurowy oraz pracy grupowej dla sektora MSP

Novell wprowadził do sprzedaży Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition, oparty na Linuksie zestaw oprogramowania do organizacji środowiska IT w małej i średniej firmie. Pakiet dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Zestaw obejmuje komponenty dla serwerów i desktopów pracujące na systemach Linux i Windows, w tym aplikacje biurowe, narzędzia obsługujące pocztę elektroniczną i współpracę.

Open Workgroup Suite Small Business Edition opiera się na platformie Suse Linux Enterprise i zawiera Novell Open Enterprise Server, zarządzanie tożsamością użytkowników i kontrolą dostępu, łączenie w klastry, Novell GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarza, system Suse Linux Enterprise Desktop oraz pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org dla systemów Windows i Linux.

W skład zestawu wchodzą aplikacje open source skonfigurowane fabrycznie dla ułatwienia instalacji i konfiguracji, w tym: system obsługi faksów HylaFAX, filtr antyspamowy MailScanner, program antywirusowy skanujący pocztę elektroniczną ClamAV, iptables (zapora ogniowa), OpenVPN, OpenVNC - program służący do zdalnego monitorowania i zarządzania komputerami użytkowników sieci, a także zestaw narzędzi do budowy help desk.

Zestaw wyposażono w narzędzia ułatwiające instalację i konfigurację, a całość oprogramowania umieszczono na jednym krążku DVD.

Sugerowana cena za pakiet dla 5 użytkowników wynosi 329 euro i pozwala na uruchomienie do 5 serwerów. Pakiet może obsłużyć do 200 użytkowników. Cena obejmuje 30-dniową pomoc techniczną przy instalacji oprogramowania.


TOP 200