Novell zaprezentował technologię XML Integration Services

Novell, podczas odbywającej się w tym tygodniu konferencji Brainshare Europe 2000, zaprezentował technologię XML Integration Services, która początkowo będzie dostępna z nową wersją pakietu komunikacy...

Novell, podczas odbywającej się w tym tygodniu konferencji Brainshare Europe 2000, zaprezentował technologię XML Integration Services, która początkowo będzie dostępna z nową wersją pakietu komunikacyjnego GroupWise. Ma on pojawić się na rynku w II połowie br.

XML Integration Services (XIS) ma - zdaniem Novella - zapewnić firmom podstawę do tworzenia korporacyjnych portali. Pozwoli na przetwarzanie informacji pochodzących z różnych rodzajów aplikacji i serwowanie ich w formacie XML. Technologia ta w tym tygodniu została udostępniona w tzw. wersji open beta.

Przedstawiciele producenta twierdzą, że XIS stanie się głównym komponentem niedawno zaprezentowanej architektury DENIM (Directory Enabled Net Infrastructure Model). Po wprowadzeniu jej na rynek wraz z nową wersją GroupWise, technologia ta ma zostać dodana do innych produktów Novella, w tym m.in. do biznesowego narzędzia iChain. Novell nie wyklucza też, że XIS będzie w przyszłości oferowana jako niezależny produkt.

Zdaniem analityków, dodanie wspomnianej technologii do GroupWise jest bardzo potrzebne. "Na razie Novell nie oferuje wystarczająco silnego zestawu serwerowych interfejsów API" - stwierdził specjalista z The Burton Group. Dodał też, że dodanie technologii XML do serwera komunikacyjnego firmy jest jednak rozwiązaniem mniej zaawansowanym od proponowanych przez konkurencję - Lotusa czy Microsoft.

***

Novell nakreślił plany zmiany kierunku działalności

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200