Novell w ABC Data

Novell Polska podpisał umowę z trzecim już dystrybutorem - . Firma jest pierwszym w Polsce Autoryzowanym Dystrybutorem Licencji Novella, które od stycznia 2001 r. są sprzedawane za pośrednictwem internetowego systemu zamówień InterLink firmy ABC Data.

Dotychczasowi dystrybutorzy Novella - Techmex i (poprzednio Computer 2000) - oferują zarówno oprogramowanie, jak i licencje. będzie sprzedawać wyłącznie licencje, a właściwie jej numer. Dzięki niemu klient będzie mógł uaktywnić posiadane już oprogramowanie lub umożliwić pracę dodatkowym użytkownikom. "Poza wygodą tej formy sprzedaży ważne jest to, że - zgodnie z ustawą o podatku od wartości dodanej - licencje nie są objęte podatkiem VAT, co automatycznie obniża cenę zakupu" - mówią przedstawiciele Novell Polska.

System InterLink posiada wbudowany moduł sprzedaży licencji. Po złożeniu zamówienia jest ono wysyłane pocztą elektroniczną do Irlandii, gdzie nadawany jest licencji niepowtarzalny numer. Pod koniec br. za pomocą narzędzi DirXML zostanie stworzony system middleware, umożliwiający resellerom uzyskiwanie numerów licencji w pełni online.


TOP 200