Novell udostępni rozwiązania eDirectory

Z technologii będą mogli bezpłatnie korzystać wszyscy producenci oprogramowania. Inicjatywa firmy ma pozwolić na przyspieszenie rozpowszechniania sieciowych usług katalogowych jako otwartego i bezpiecznego standardu dla rozwiązań e-biznesowych.

Novell udostępni technologię katalogową eDirectory. Firma bezpłatnie zaoferuje ją wszystkim zainteresowanym producentom oprogramowania oraz indywidualnym programistom. Novell utrzymuje, że inicjatywa pozwoli na przyspieszenie rozpowszechniania sieciowych usług katalogowych jako otwartego i bezpiecznego standardu dla rozwiązań e-biznesowych.

Zastosowanie technologii eDirectory umożliwia firmom centralne przechowywanie, zarządzanie informacjami o użytkownikach i zasobach sieciowych przedsiębiorstwa. Jak utrzymuje Novell, eDirectory przyczynia się do znaczącego obniżenia kosztów zarządzania siecią i usprawnia dostęp do usług i informacji. Podczas odbywającej się w Las Vegas konferencji NetWorld + Interop przedstawiciele Novella poinformowali o rozpoczęciu udostępniania swojej technologii od 29 czerwca br.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu

System eDirectory otrzymali już klienci firmy mający oprogramowanie ZENworks, iChain, DirXML, Single Sign-on, Portal Services i OnDemand Services.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200