Novell uaktualnia oprogramowanie zarządzania bezpieczeństwem

Novell udostępnił uaktualnioną wersję oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem.

Oprogramowanie Sentinel wersji 5.1.3, oparte na technologii przejętej w kwietniu br. wraz z firmą e-Security, zapewnia funkcje zarządzania zdarzeniami (SEM-Security Event Management) w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie automatyzuje zbieranie informacji o zdarzeniach z logów urządzeń ochronnych i wspomaga interpretację tych zdarzeń za pośrednictwem konsoli zarządzania. Novell zapewnił ścisłą integrację oprogramowania Sentinel ze swoimi platformami, takimi jak SUSE Linux Enterprise Server czy produkty zarządzania tożsamością. Integracja taka ma zapewnić użytkownikom zarządzanie bezpieczeństwem i tożsamością w ramach jednej infrastruktury.

Produkty SEM (często też określane skrótem SIM - Security Information Management), używając mechanizmów agregacji i korelacji danych, podobnych do stosowanych w oprogramowaniu zarządzania siecią, stosując je do danych zawartych w logach urządzeń ochronnych, takich jak zapory ogniowe, serwery proxy i systemy wykrywania wtargnięć. Produkty te także normalizują takie dane, np. generowane w ramach alarmów przez urządzenia Cisco czy Check Point, umożliwiając ich korelację.

Zobacz również:

  • eSIM miał oszczędzać miejsce w obudowie. Apple go nie użyło

Podobnie jak rozwiązania zarządzania siecią, produkty SEM składają się zazwyczaj z oprogramowania serwerowego i modułów rozproszonych agentów (modułów zbierających), instalowanych na serwerach i urządzeniach ochronnych w sieci, a także centralnej konsoli zarządzania.

Cena pakietu Sentinel wynosi ok. 104 tys. USD za zestaw podstawowy zawierający serwer Sentinel oraz 20 agentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200