Novell tworzy firmę Volera

Novell wraz z Nortel Networks i Accenture tworzy firmę Volera, oferującą rozwiązania typu "content networking" (dostarczanie treści internetowych).

Novell poinformował o utworzeniu nowej firmy Volera, Inc., która będzie działała na rynku dostarczania treści internetowych (content networking). W ramach umowy zawartej z Nortel Networks i Accenture, każda z firm zasili konto Volera kwotą 80 mln USD. Volera będzie korzystać z usług konsultingowych wszystkich trzech firm oraz z technologii i zasobów działu Novell Net Content Services Group. Prezesem zarządu nowo powołanej firmy został Eric Schmidt, prezes i dyrektor zarządzający Novella. Jej siedziba mieści się w San Jose w Kalifornii, USA.

W najbliższych miesiącach Volera opracuje platformę typu "content networking", która zapewni bardziej efektywny, bezpieczny i tańszy sposób dostarczania poprzez Internet treści, mediów i aplikacji. W bieżącym roku Volera udostępni swoim klientom i partnerom rozwiązania w zakresie zarządzania treściami internetowymi i inteligentne rozwiązania sieciowe typu "end-to-end". Firma będzie także prowadziła prace nad rozwijaniem platformy wymiany treści internetowych dla centrów danych, dostawców usług internetowych i korporacji.

www.volera.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200