Novell przejmuje dostawcę rozwiązań pracy grupowej

Poszukując rozwiązań czasu rzeczywistego dla swoich produktów Novell zapowiedział przejęcie firmy SiteScape, zajmującej się narzędziami współpracy open source.

W ubiegłym roku obie firmy nawiązały współpracę, której efektem jest produkt Novell Taming+Conferencing oparty na narzędziach SiteScape ICEcore, webowej platformy pracy grupowej i konferencji w czasie rzeczywistym, obejmującej technologie sieciowe i Web 2.0. Pakiet Taming+Conferencing został wydany w październiku 2007 r.

Dotychczasowy produkt pracy grupowej Novella GroupWise, znacznie odstaje w zakresie stosowania technologii Web 2.0, które zaczynają definiować nową generację narzędzi pracy grupowej.

Firma zamierza skupić się na produkcie ICEcore (Integrated Collaboration Enviroment), który zawiera komponenty projektu open source. Projekt ten ma być nadal rozwijany przez Novella.

Novell zapowiedział także kontynuację wsparcia dla innych narzędzi SiteScope co najmniej do roku 2010. Dotyczy to Forum ZX i ST, które zapewniają m.in. funkcjonalność blogów, wiki i współdzielenia dokumentów oraz SiteScape Zone, zintegrowane z ZX i zapewniające funkcjonalność konferencji głosowych.

Środowisko pracy grupowej SiteScape jest podobne do projektu Microsoft SharePoint i IBM Lotus Quickr. Obaj dostawcy integrują te platformy z narzędziami sieciowymi i komunikacji w czasie rzeczywistym. Novell poszukuje sposobu zapewniania podobnych narzędzi, aby zapobiec migracji użytkowników z jej platformy pracy grupowej.

Szczegóły transakcji nie są znane.


TOP 200