Novell poprawia kalendarz

Firma zapewnia, że rozwiązała problem zmiany daty w roku 2000 w sieciach NetWare.

Firma zapewnia, że rozwiązała problem zmiany daty w roku 2000 w sieciach NetWare.

Zestaw NetWare 3.2 Enhancement Pack ma zapewnić użytkownikom starej wersji sieciowego systemu operacyjnego NetWare 3.12 przystosowanie do zmiany daty w roku 2000. Dodatek do NetWare 3.12 będzie sprzedawany przez firmę od początku stycznia 1998 r. w cenie ok. 350 USD za jeden serwer. O problemach, jakie mogą wystąpić w sieciach NetWare w związku z zapisem daty w czterocyfrowym formacie, pisaliśmy w CW/39 z 27 października br.

Szacuje się, że do tej pory na świecie ok. 65% użytkowników NetWare korzysta z wersji 3.x.Wprowadzenie NetWare 3.2 Enhancement Pack ma nie tylko rozwiązać problem ze zmianą daty, ale również przygotować użytkowników tego systemu Novella do migracji do nowszych wersji IntranetWare. Klienci, którzy zdecydują się na zakup uzupełnienia do NetWare 3.12, otrzymają testowe wersje IntranetWare. Ponadto Enhancement Pack ma zawierać nowe narzędzie dla administratorów sieci Syscon zgodne z interfejsem graficznym Windows, najnowsze oprogramowanie klienckie NetWare oraz przeglądarki Netscape Navigator 3.01 i 4.04. Na początku przyszłego roku pojawi się na rynku wersja NetWare 3.12 wyposażona w rozszerzenia dostarczone w Enhacement Pack. Będzie ona oferowana równolegle z IntranetWare i zapowiadanym na połowę przyszłego roku systemem NetWare 5.0.

Dotychczas Novell nie informował o problemach, jakie mogą wystąpić w sieciach NetWare w związku z rokiem 2000. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że projekt mający na celu przystosowanie jej produktów do pracy w nowym tysiącleciu trwa już od półtora roku. W połowie grudnia br. Novell zapewnił, że przygotował już nakładki programowe (patch'e) dla wszystkich wersji swojego systemu operacyjnego, które nie były przystosowane do zmiany daty na czterocyfrową. Będą one od 1 stycznia 1998 r. dostępne bezpłatnie na firmowym serwerze WWW pod adresemhttp://www.novell.com/p2000. Użytkownicy NetWare 3.11 i starszych wersji będą musieli najpierw dokonać aktualizacji do wersji 3.12.

Według przedstawicieli Novella, pod kątem zgodności z rokiem 2000 mają być sprawdzone wszystkie produkty firmy, nie tylko systemy operacyjne. W przypadku stwierdzenia niezgodności, do końca marca przyszłego roku odpowiednie poprawki zostaną udostępnione w Internecie.

Od stycznia przyszłego roku Novell Polska rozpoczyna akcję promocyjną, skierowaną do użytkowników starszych wersji NetWare. Będzie ona polegała przede wszystkim na ofercie skierowanej bezpośrednio do użytkowników systemu oraz kampanii reklamowej. Przedstawiciele Novell Polska nie określili jeszcze, czy w związku z akcją promocyjną system operacyjny IntranetWare będzie dostępny po niższych cenach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200