Novell podniósł ceny NetWare

Novell podniósł o 5-17% ceny systemów NetWare 3 i 4. W liście, który firma wysłała do swoich partnerów, poinformowała, że ceny wszystkich wersji NetWare zostaną zrównane do poziomu cen NetWare 5.

Novell podniósł o 5-17% ceny systemów NetWare 3 i 4. W liście, który firma wysłała do swoich partnerów, poinformowała, że ceny wszystkich wersji NetWare zostaną zrównane do poziomu cen NetWare 5. Przykładowo, NetWare 3.12 z licencją dla 250 użytkowników będzie teraz kosztował 14,7 tys. USD (poprzednio 12,5 tys. USD). Podwyżka jest próbą zachęcenia użytkowników do kupowania NetWare 5. Na razie tylko co dziesiąty użytkownik NetWare ma jego najnowszą wersję.

Użytkownicy i analitycy nie są zgodni co do oceny posunięcia Novella. Niektórzy użytkownicy zareagowali na podwyżkę deklaracjami o zrezygnowaniu z oprogramowania na rzecz Windows NT. Ta część użytkowników jest przekonana, że Novell powinien postępować odwrotnie. Firma powinna obniżyć ceny NetWare 5.

"To nie jest najlepszy czas na podnoszenie cen. Gdy firma jest ostro atakowana przez Microsoft, który stara się zabrać Novellowi część rynku aplikacji oraz serwerów plików i drukarek, wydaje się, że podwyżka jest postępowaniem zgodnym ze strategią Microsoftu" - twierdzą analitycy International Data Corporation.