Novell: oprogramowanie pracy grupowej dla małych firm

Firma zapowiedziała pakiet oprogramowania do pracy grupowej przeznaczony dla małych firm. Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition (NOWS-SBE) zawiera m.in. linuksowe oprogramowanie serwera i pakiet programów dla desktopów, w tym programy pocztowe, narzędzia do współpracy i aplikacje biurowe open source.

Pakiet NOWS-SBE jest oparty na środowisku SUSE Linux Enterprise. Zawiera GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarzy, oprogramowanie Novell Open Enterprise Server do zarządzania pamięcią masową, administrowania użytkownikami i prawami dostępu, łączenia komputerów w klastry, przełączania awaryjnego, system operacyjny dla desktopów SUSE Linux Enterprise Desktop, a także pakiet biurowy Open Office.org w wersji Novella przystosowany zarówno do Windows jak i do Linuksa. NOWS-SBE został wyposażony również w nowo opracowaną warstwę integracji, która ułatwia integrowanie wyspecjalizowanych produktów z rozwiązaniem Novella.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition będzie dostępny od września br. Pakiet umożliwia obsługę do 5 serwerów i 200 użytkowników.


TOP 200