Novell: nowe rozwiązania do pracy grupowej

Spółka poinformowała o planowanym wprowadzeniu na rynek oprogramowania Novell Teaming oraz Novell Teaming + Conferencing, uzupełniających linię produktów do obsługi pracy grupowej.

Nowe produkty służą do organizacji wspólnych wirtualnych obszarów roboczych i prowadzenia w czasie rzeczywistym współpracy z innymi użytkownikami. Produkty Novell Teaming oraz Novell Teaming + Conferencing zostały przygotowane w nowym modelu opracowywania rozwiązań technicznych i biznesowych, określanym przez firmę jako 'otwarta współpraca', który ma umożliwiać klientom i partnerom uczestniczenie w udoskonalaniu rozwiązań.

Novell Teaming pozwala na tworzenie obszarów roboczych dostępnych online dla grup użytkowników lub zewnętrznych współpracowników, partnerów, dostawców itd. Za pośrednictwem wirtualnych obszarów roboczych członkowie zespołu uzyskują dostęp do dokumentów, wspólnego kalendarza bądź forów dyskusyjnych.

Oprogramowanie Novell Teaming + Conferencing zawiera dodatkowo możliwość współpracy w czasie rzeczywistym. Członkowie zespołu mogą współpracować za pośrednictwem VoIP, konferencji internetowych i komunikatorów. Oprogramowanie integruje się z funkcjami pakietów Novell GroupWise i Novell Open Workgroup Suite.

W produktach wykorzystano technologie pochodzące z różnych projektów open source, m.in. z projektu ICEcore. Nowe oprogramowanie może pracować na systemach Linux i Windows.

Pakiety mają pojawić się w sprzedaży 20 października br. Produkty będą dostępne również w języku polskim - oddzielenie lub jako dodatki do pakietu Novell Open Workgroup Suite.


TOP 200