Novell: nowe podejście do sterowników urządzeń dla Linuksa

Otwarty proces opracowywania sterowników urządzeń ma ułatwić i przyspieszyć procesy integracji sprzętu i oprogramowania z systemem Linux. Nowy sposób obsługi sterowników ma pomóc w rozwiązaniu problemów użytkowników Linuksa w przedsiębiorstwach, umożliwiając prace sprzętu, który nie jest jeszcze obsługiwany na poziomie jądra Linuksa.

Novell udostępnił nowy mechanizm opracowywania sterowników urządzeń i aplikacji dla systemu Linux, chcąc uniknąć problemów związanych ze zgodnością sterowników z jądrem systemu. Partner Linux Driver Process pozwoli na dostarczanie sterowników bezpośrednio do użytkowników, niezależnie od procesu uaktualniania jądra używanego w dystrybucjach Suse Linux. Dotychczas administratorzy pozostawali sami z problemem obsługi sprzętu, dla którego nie wbudowano jeszcze sterowników w jądro Linuksa.

Administratorzy mieli do tej pory dwa wyjścia: samodzielnie przeprowadzić kompilację sterownika w celu dodania go do systemu, co nie jest procesem prostym ani w pełni przewidywalnym, albo czekać aż dostawca Linuksa uaktualni jądro systemu.

Zobacz również:

Procedura opracowywania i aktualizowania sterowników ma umożliwić ich dostarczanie niezależnie od publikowanych przez Novella aktualizacji jądra. Producenci sprzętu i oprogramowania będą mogli dostarczać użytkownikom sterowniki linuksowe do swoich produktów w sposób praktycznie natychmiastowy i w pełni zintegrowany z pomocą techniczną Novella dla systemu Suse Linux Enterprise.

Mechanizm opracowywania sterowników do Linuksa wejdzie w skład systemu Suse Linux Enterprise 10, który ma zostać wprowadzony na rynek tego lata. Jest już również dostępny w systemie Suse Linux Enterprise Server 9 SP 3. Jednocześnie firma potwierdza kontynuowanie standardowego procesu dodawania sterowników do jądra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200