Novell modyfikuje jądro Linuksa pod obsługę interfejsu VMI

Firma poinformowała o przygotowaniu ulepszeń zwiększających wydajność systemu SUSE Linux Enterprise Server pracującego jako maszyna wirtualna w trybie gościa w środowisku VMware.

Novell zmodyfikował jądro systemu SUSE Linux Enterprise w celu zapewnienia obsługi interfejsu VMI (VMware Virtual Machine Interface) - mechanizmu zapewniającego komunikację między systemem operacyjnym w trybie gościa i mechanizmem hyperwisora. Zabieg ten ma uprościć proces wirtualizacji i zwiększyć efektywność działania systemu Linux działającego w trybie gościa w środowiskach VMware. Modyfikacje zostaną dołączone do kolejnych wersji standardowego jądra systemu Linux oraz do przyszłych wersji systemu SUSE Linux Enterprise Server.

Rozszerzenia do systemu Linux firma przedstawi na konferencji VMworld 2007 w San Francisco. Kod związany z interfejsem VMI jest dostępny w wersji beta.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200