Novell kupuje Senforce

Firma poinformowała o przejęciu Senforce Technologies, dostawcy narzędzi ochrony punktów końcowych sieci.

Novell zamierza szybko zintegrować technologie Senforce z linią produktów ZENWorks w celu poszerzenia funkcjonalności tych narzędzi zarządzania systemami przedsiębiorstwa.

Senforce od dłuższego czasu jest samodzielnym dostawca narzędzi NAC (Network Access Control), które są wykorzystywane do uwierzytelniania urządzeń podejmujących próby logowania się do sieci. Novell natomiast był bardzo zainteresowany w uzyskaniu technologii ochrony punktów końcowych, która ma pomóc w ochronie urządzeń mobilnych i podręcznych przed atakami i wyciekiem danych.

Novell potwierdził gotowość szybkiego udostępnienia nowego produktu wykorzystującego narzędzia Senforce. Produkt ZENworks Endpoint Security ma zapewniać ochronę punktów końcowych sieci przed kradzieżą danych, zagrożeniami sieci bezprzewodowych i kodami szkodliwymi. Wśród różnych typów technologii oferowanych przez Senforce dla ochrony punktów końcowych, są urządzenia zapory ogniowej i systemy kontroli aplikacji, jak również narzędzia szyfrowania danych.

Firmy już z początkiem tego roku udostępniły wspólny produkt - ZENWorks Endpoint Security Management, który oferuje wiele z mechanizmów, które mają być włączone do nowego produktu Novella.

Novell zapewnił o gotowości obsługi istniejących produktów przejętej firmy i potwierdził, iż nie zamierza wstrzymywać sprzedaży jej własnych pakietów ochrony punktów końcowych w ramach oferty niezależnej. Nowe mechanizmy szyfrowania i kontroli aplikacji także pozostaną elementem planów rozwojowych technologii Senforce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200