Novell i Microsoft zaoferowały nowe rozwiązania metakatalogowe

Novell i Microsoft wprowadziły na rynek w ubiegłym tygodniu nowe produkty określane jako metakatalogi. Novell zaprezentował program DirXML, natomiast Microsoft przedstawił Microsoft Metadirectory Serv...

Novell i Microsoft wprowadziły na rynek w ubiegłym tygodniu nowe produkty określane jako metakatalogi. Novell zaprezentował program DirXML, natomiast Microsoft przedstawił Microsoft Metadirectory Services 2.2 (MMS).

Matakatalogi są technologią umożliwiającą synchronizację informacji znajdujących się w różnych systemach katalogów i pozwalają na centralną kontrolę i identyfikację ich użytkowników.

Do działania DirXML niezbędne jest posiadanie Novell Directory Services eDirectory, które pozwalają na przetwarzanie danych na format XML. MMS 2.2 jest natomiast produktem zbudowanym na podstawie technologii firmy Zoomit, którą Microsoft przejął. Jest to pierwsza wersja MMS w pełni zintegrowana z Active Directory.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200