Novell i Akamai będą współpracować nad rozwiązaniami przyspieszającymi dostęp do zasobów internetowych

Novell i Akamai Technologies będą wspólnie opracowywać specjalizowane urządzenia buforujące (cache) i oprogramowanie, pozwalające ich klientom na szybszy dostęp do stron WWW. Wartość umowy nie została...

Novell i Akamai Technologies będą wspólnie opracowywać specjalizowane urządzenia buforujące (cache) i oprogramowanie, pozwalające ich klientom na szybszy dostęp do stron WWW. Wartość umowy nie została ujawniona.

W ramach porozumienia Novell zobowiązał się zintegrować oprogramowanie Akamaizer z rozwiązaniem Internet Caching System (ICS) i oprogramowaniem serwerowym Content Exchange. Firma będzie także oferowała takie produkty Akamai, jak FreeFlow i FreeFlow Streaming Services. Ponadto obie firmy będą oferować swoim klientom połączone rozwiązania buforowania treści internetowych.

The Internet Research Group z Kalifornii szacuje, że rynek buforowania treści internetowych do roku 2003 osiągnie wartość 2,2 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200