Novell finalizuje przejęcie Cambridge Technology Partners

Oferta firmy zostanie poszerzona o usługi doradcze z zakresu budowy systemów e-biznesowych. Novell, poprzez przejęcie Cambridge Technology zrealizował kolejny etap zmiany strategii w kierunku oferowania kompleksowych rozwiązań informatycznych.

Novell sfinalizował transakcję przejęcia Cambridge Technology Partners. Oferta firmy została tym samym uzupełnona o usługi doradcze z zakresu budowy infrastruktury informatycznej w przedsiębiorstwach, zwłaszcza systemów e-biznesowych. Cambridge Technology skoncentruje działalność na obsłudze klientów Novella w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Firma zachowa jednak własną nazwę i dużą niezależność. Tak jak dotychczas będzie oferować oprogramowanie na zamówienie i świadczyć usługi również dla przedsiębiorstw nie korzystających z rozwiązań firmy Novell.

Jack Messman, prezes i dyrektor generalny Cambridge Technology Partners (CTP) będzie prezesem i dyrektorem generalnym Novella. Ustępujący ze stanowiska Eric Schmidt obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, w której zasiądą również dwaj przedstawiciele CTP.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Poprzez przejęcie Cambridge Technology Partners, Novell realizuje kolejny etap transformacji w kierunku firmy świadczącej kompleksowe usługi informatyczne. Novell oprócz produktów sieciowych zamierza oferować rozwiązania e-biznesowe. Cambridge Technology specjalizuje się w dziedzinie systemów do zarządzania kontaktami z klientem, zarządzania łańcuchem dostaw i rozwiązań klasy ERP. Firma obsługuje głównie przedsiębiorstwa z sektora energetyki, telekomunikacji i usług finansowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200