Novell ZENworks for Servers 3

Novell udostępnił ZENworks for Servers 3 - wieloplatformowy system do centralnego zarządzania danymi przechowywanymi na serwerach, konfiguracjami serwerów oraz do monitorowania sieci.

Novell udostępnił ZENworks for Servers 3 - wieloplatformowy system do centralnego zarządzania danymi przechowywanymi na serwerach, konfiguracjami serwerów oraz do monitorowania sieci.

ZENworks for Servers 3 obsługuje Windows NT/2000, Solaris, Linux oraz NetWare, zapewniając spójność treści, konfiguracji i procedur dla wszystkich grup serwerów. System usprawnia działanie sieci, umożliwiając ustalanie obowiązujących w całym przedsiębiorstwie reguł zarządzania serwerami, automatyzujących najważniejsze zadania administracyjne. Ułatwia także tworzenie, dystrybuowanie i stosowanie reguł na bieżąco w całym przedsiębiorstwie.

Zobacz również:

Do nowości wprowadzonych w ZENworks for Servers 3 należą m.in.:

* Zarządzanie wieloma platformami serwerowymi i dystrybucja reguł i oprogramowania na potrzeby serwerów Windows, Solaris i Linux, w uzupełnieniu dotychczasowej obsługi systemu NetWare.

* Ścisła integracja z ZENworks for Desktops za pośrednictwem mechanizmu Intelligent Association.

* Dostarczanie aplikacji i danych przechowywanych na serwerach i stacjach roboczych do odległych ośrodków, za pośrednictwem sieci publicznych. Transmisja danych jest szyfrowana.

* Automatyczne synchronizowanie informacji znajdujących się na serwerach, dodawanie i usuwanie plików oraz wprowadzanie niezbędnych zmian w celu zagwarantowania dostępności odpowiednich danych w całej sieci.

Novell ZENworks for Servers 3 dostępny jest w cenie 59 USD za użytkownika lub 3000 USD za serwer. Dostępny jest również zestaw ZENworks for Desktops/ZENworks for Servers w cenie 79 USD za użytkownika. Więcej informacji:http://www.novell.com/products/zenworks/servers .


TOP 200