Novell: PlateSpin Protect 8.1

Novell udostępnił i zaktualizował oprogramowanie PlateSpin Protect 8.1. Nowa wersja PlateSpin Protect umożliwia zabezpieczanie obciążeń działających na serwerach fizycznych i maszynach wirtualnych, zapewnia niemal dwa razy szybsze od poprzedniej wersji przywracanie sprawności systemów po awariach oraz skrócenie czasu potrzebnego na tworzenie kopii zapasowych.

PlateSpin Protect jest integralnym składnikiem oferowanego przez Novella pakietu narzędzi PlateSpin Workload Management, do którego należą również PlateSpin Recon, PlateSpin Orchestrate, PlateSpin Migrate i PlateSpin Forge. Oprogramowanie z rodziny PlateSpin Workload Management umożliwia profilowanie, migrację, zarządzanie i ochronę obciążeń serwerowych. Jedynie PlateSpin Workload Management współpracuje z systemem operacyjnym Solaris, 32- i 64-bitowymi systemami Windows i Linux, a także wiodącymi hipernadzorcami takimi jak VMware ESX i ESXi, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Virtual Iron oraz hipernadzorcą Xen zintegrowanym w SUSE Linux Enterprise Server. Rozwiązania PlateSpin Workload Management umożliwiają konsolidację i migrację serwerów w obrębie rozproszonych geograficznie centrów danych, równoważenie obciążeń między serwerami fizycznymi i maszynami wirtualnymi oraz ochronę bardzo wielu serwerów z możliwością szybkiego przywracania sprawności za pomocą rozwiązań wirtualizacyjnych.

PlateSpin Protect to rozwiązanie przygotowane do ochrony obciążeń serwerów fizycznych i wirtualnych w centrach danych i prywatnych infrastrukturach typu cloud. PlateSpin Protect 8.1 jest wyposażony w technologię transferów blokowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody opartej na kopiowaniu całych plików, technologia transferów blokowych replikuje tylko zmienione bloki na poziomie dysków, co istotnie zmniejsza ilość przesyłanych danych. Usprawniona technologia transferów blokowych zastosowana w PlateSpin Protect 8.1 jest do 50 procent szybsza niż we wcześniejszych wersjach tego produktu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku wolniejszych połączeń WAN, ale oznacza też mniejsze wydatki na łącza o określonej przepustowości, skrócony czas na tworzenie kopii i szybsze przywracanie sprawności środowiska IT po awarii.

Inne nowości w PlateSpin Protect 8.1 to: funkcja Server Sync w trybie virtual-to-physical, przyspieszająca przywracania obciążeń na oryginalne serwery po usunięciu awarii; zgodność z vSphere 4, Windows Server 2008 i Windows Vista; funkcja przywracania z obrazów chronionych obciążeń działająca na poziomie plików, przyspieszająca przywracanie w sytuacjach, gdy potrzebne są tylko niektóre pliki lub foldery.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200