Notebooki zmieniają rynek zasilaczy

Wzrost popularności notebooków wyraźnie wpływa na ewolucję polskiego rynku zasilaczy UPS. Coraz mniejszą popularnością cieszą się modele o niewielkiej mocy jak 350VA, do zabezpieczania komputerów stacjonarnych. W odpowiedzi producenci wprowadzają produkty o coraz większej mocy. Szukają też nowych rynków zbytu tj. Słowacja, Czechy czy Litwa.

"W 2010 roku rynek desktopów odnotował około 11% spadek pod względem liczby sprzedanych sztuk. Pomimo tego uzyskaliśmy w tym okresie 7-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży. To możliwe, gdyż na bieżąco dostosowujemy się do sytuacji rynkowej poprzez rozwój oferty oraz inwestycje w nowoczesne rozwiązania. W ubiegłym roku zdecydowaliśmy się wejść na nowe, zagraniczne rynki: czeski oraz słowacki. W tym roku planujemy debiut między innymi na Litwie" - mówi Mariusz Piątkiewicz, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu EVER.

Wzrost popytu na rozwiązania mobilne spowodował, że producenci zasilaczy UPS coraz bardziej koncentrują się na UPS'ach większej mocy do zabezpieczania serwerów i całych sieci informatycznych. Przykładowo, w 2010 roku EVER odnotował największy wzrost popytu w grupie zasilaczy awaryjnych o mocy powyżej 1kVA. Polskiemu producentowi udało się sprzedać prawie 8% więcej sztuk tych urządzeń w porównaniu do 2009 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200