Notebooki za 1600 zł

Amerykański potentat sprzedaży detalicznej, sieć handlowa Wal-Mart podpisała umowy z producentami FIC i Uniwill, który dostarczą notebooki oferowane klientom w USA w cenie 498 USD.

Licząc po dzisiejszym, średnim kurcie USA jest to ok 1550 zł. Większość kluczowych komponentów do komputerów ww. producentów dostarczy ECS, powiązany kapitałowo z oboma wytwórcami. Wal-Mart zamierza sprzedać w br. aż milion notebooków.

Wal-Mart będzie sprzedawał komputery przenośne FIC i Uniwill po 498 USD (z systemem operacyjnym linux). Wersja z Windows XP Home Edition będzie o 50 USD droższa. Szczegółowe informacje na temat konfiguracji notebooków nie zostały na razie ujawnione.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Być może podobnych komputerów doczekamy się i w Polsce. Jak na razie żadna z dużych sieci handlujących elektroniką użytkową nie wprowadziła notebooków sygnowanych własną marką. Impulsem do takich działań może być pojawienie się w br. w Polsce najsilniejszego gracza na europejskim rynku sprzedaży urządzeń audio-wideo, brytyjskiej firmy Dixons.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200