Notebook jak piórko

Panasonic zaprezentował nowe notebooki z serii R1. Tym, co przyciąga uwagę w nowych komputerach, jest ich niezwykle mały ciężar – wszystkie ważą mniej niż 1 kg.

Panasonic zaprezentował nowe notebooki z serii R1. Tym, co przyciąga uwagę w nowych komputerach, jest ich niezwykle mały ciężar – wszystkie ważą mniej niż 1 kg. Zdaniem przedstawicieli firmy, są to obecnie najlżejsze notebooki na rynku.

Maszyny z serii R1 charakteryzują się rozmiarami 240 x 183 x 37,2 mm, ważą zaś ok. 960 g. Bateria, będąca na ich wyposażeniu, pozwala na 6 godz. pracy. Zastosowano w nich procesory Pentium III, pracujące z szybkością 700 MHz, 128 MB pamięci SDRAM, wbudowaną kartę sieciową oraz interfejs, umożliwiający korzystanie z kart pamięci flash Secure Digital. Notebooki mają dysk twardy o pojemności 20 GB i wyświetlacz LCD o przekątnej 10,4”. Cena nowych komputerów nie jest jeszcze ustalona. Do sklepów powinny trafić na początku lutego (na początku jedynie w Japonii).

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200