Notebook dla wymagających

Hewlett-Packard wprowadził na rynek nową serię notebooków Compaq Presario. Urządzenia wyposażono w procesor Pentium 4 2,2 GHz oraz do 512 MB pamięci DDR.

Hewlett-Packard wprowadził na rynek nową serię notebooków Compaq Presario. Urządzenia oznaczone numerem 1500 przeznaczone są dla tych użytkowników, którym zależy przede wszystkim na wysokiej wydajności komputera – wyposażono je w procesor Pentium 4 2,2 GHz oraz do 512 MB pamięci DDR.

Zdaniem przedstawicieli producenta, komputery z serii Presario 1500 mogą śmiało zastąpić większość dostępnych w tej chwili "desktopów" – m.in., dzięki zastosowaniu w nich procesorów przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych. Niestety, poważnie ograniczyło to czas, przez który komputer może pracować bez zasilania z sieci – do 2,5 godziny.

Ceny komputerów z tej serii różnią się dość znacznie, w zależności od konfiguracji. Za najtańszą, na którą składają się procesor Intel Pentium 4 2 GHz, 128 MB pamięci DDR oraz dysk twardy o pojemności 20 GB trzeba zapłacić ok. 1360 USD. Wersja najdroższa (P4 2,2 GHz, 512 MB DDR, dysk 40 GB) to już wydatek rzędu 2 tys. USD.


TOP 200