Notebook Sony z Bluetooth

Sony wprowadza na rynek komputer przenośny, obsługujący najnowszy bezprzewodowy system komunikacji Bluetooth.

Najnowszy notebook Sony jest pierwszym urządzeniem tej firmy obsługującym bezprzewodowy system komunikacji . VAIO, bo do tej linii należy najnowszy produkt , może bezprzewodowo komunikować się z innymi komputerami VAIO oraz urządzeniem Modem Station, służącym do transmisji danych.

Nowa seria notebooków znajdzie się w sprzedaży po 10 lutego br., wciąż jednak nie podano szczegółów na temat ich konfiguracji. Wiadomo jedynie że urządzenia będą wyposażone w oprogramowanie o nazwie "Blue Space", umożliwiające wymianę danych pomiędzy komputerami znajdującymi się w odległości od 10 do 100 metrów. Bezprzewodowa transmisja odbywa się z prędkością do 723 Kb/s. Przewidywana cena notebooka Sony wynosi ok. 2160 USD.

Sony planuje również implementację modułów komunikacji Bluetooth w produkowanych przez firmę telefonach komórkowych, faksach oraz innych urządzeniach domowego użytku. Wkrótce uruchomiona zostanie również strona internetowa, na której znajdzie się wykaz produktów zgodnych ze standardem Bluetooth i współpracujących z urządzeniami Sony.


TOP 200