Notebook Sony z Bluetooth

Sony wprowadza na rynek komputer przenośny, obsługujący najnowszy bezprzewodowy system komunikacji Bluetooth.

Najnowszy notebook Sony jest pierwszym urządzeniem tej firmy obsługującym bezprzewodowy system komunikacji Bluetooth. VAIO, bo do tej linii należy najnowszy produkt Sony, może bezprzewodowo komunikować się z innymi komputerami VAIO oraz urządzeniem Modem Station, służącym do transmisji danych.

Nowa seria notebooków znajdzie się w sprzedaży po 10 lutego br., wciąż jednak nie podano szczegółów na temat ich konfiguracji. Wiadomo jedynie że urządzenia będą wyposażone w oprogramowanie o nazwie "Blue Space", umożliwiające wymianę danych pomiędzy komputerami znajdującymi się w odległości od 10 do 100 metrów. Bezprzewodowa transmisja odbywa się z prędkością do 723 Kb/s. Przewidywana cena notebooka Sony wynosi ok. 2160 USD.

Zobacz również:

Sony planuje również implementację modułów komunikacji Bluetooth w produkowanych przez firmę telefonach komórkowych, faksach oraz innych urządzeniach domowego użytku. Wkrótce uruchomiona zostanie również strona internetowa, na której znajdzie się wykaz produktów zgodnych ze standardem Bluetooth i współpracujących z urządzeniami Sony.