Notebook Samsunga

Znana na rynku polskim z produkcji telewizorów i magnetowidów koreańska firma Samsung ma w swojej ofercie również komputery.

Znana na rynku polskim z produkcji telewizorów i magnetowidów koreańska firma Samsung ma w swojej ofercie również komputery. Jednym z jej ostatnich wyrobów jest notebook Notemaster 386S: komputer wielkości kartki papieru formatu A4 i grubości około 5 cm. Waży on tylko 3 kg. Sercem maszyny jest procesor 80386SX taktowany zegarem 16 MHz. Pamięć operacyjna ma standardową wielkość 1 MB z możliwością rozszerzenia do 5 MB. W komputer wbudowano twardy dysk 20 MB i stację 3,5-calowych dyskietek 1,44 MB. Szybkość pracy zwiększa pamięć cache 20 kB. Monochromatyczny ekran LCD pracuje w trybie VGA (640x480 punktów) z 64 odcieniami szarości. Klawiatura ma 80 przycisków. Do wnętrza komputera można zamontować jedną dodatkową kartę: modemu, faksu lub rozszerzenia pamięci operacyjnej. Złącza zewnętrzne to: Centronics, 2 x RS 232, PS/2 Mouse Port, zewnętrzny monitor VGA Wbudowane akumulatory pozwalają na 2-3 godziny pracy. Notemaster 386S sprzedawany jest z MS-DOS 4.01 i GW-Basic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200