Notebook Google z Chrome OS już w listopadzie

Już w tym miesiącu ma nastąpić premiera oczekiwanego systemu operacyjnego Chrome OS. Wraz z nim na rynku pojawią się pierwsze urządzenie działające na tej platformie, a wśród nich notebook sygnowany logo Google.

Według DigiTimes, pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą Chrome OS ma zadebiutować pod koniec listopada. Notebook dla Google tworzy firma Inventec. Wiadomo na razie, że ma on posiadać procesor ARM oraz, że urządzenia nie będzie można nabyć w zwykłym handlu detalicznym.

Do końca roku mają pojawić się modele kolejnych producentów pracujące na Chrome OS. DigiTimes twierdzi, że w grudniu na rynek trafią urządzenia firm Acer i Hewlett-Packard. Ponoć nową platformą zainteresowany jest także Asus, lecz firma nie ma jeszcze konkretnych planów dotyczących produkcji.

Zobacz również:

  • Popularne smartfony z groźną luką w zabezpieczeniach [AKTUALIZACJA]
  • AMD prezentuje nowe układy dla tanich laptopów

O potencjalnej, listopadowej premierze urządzenia pracującego na nowym systemie Google pisaliśmy już w sierpniu. Jeden z serwisów zagranicznych dotarł wtedy do informacji o tablecie HTC z zainstalowanym Chrome OS, który miał się pojawić w sprzedaży pod koniec listopada. Możliwe, że doniesienia te okażą się prawdziwe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200