Notebook Acer 1 GHz z czytnikiem linii papilarnych

Acer wprowadza na polski rynek nowy model komputera przenośnego o symbolu - TravelMate 739 GTLV.

Acer wprowadza na polski rynek nowy model komputera przenośnego o symbolu - TravelMate 739 GTLV. Produkt będzie wyposażony w procesor Pentium III 1 GHz, 128 MB RAM, 15,1" wyświetlacz LCD TFT, 30 GB dysk twardy, kartę graficzną AGP 2x ATI Rage LT z 8 MB SDRAM i wspomaganiem MPEG-2, kartę muzyczną PCI, oferującą efekty dźwięku przestrzennego, duże głośniki wbudowane w pokrywę komputera i kamerę USB. Komunikacja ma się odbywać przez wbudowany modem 56 Kb/s i kartę sieciową 10/100. Dzięki stacji dokującej - Acer Media Bay - do komputera można podłączyć napędy: 8x DVD-ROM, 24x CD-ROM, nagrywarkę 4x4x24 CD-RW oraz stację dysków o pojemności 120 MB FlexStore LS-120, w której standardowo jest umieszczony napęd DVD-ROM.

Notebook jest przeznaczony dla osób mających dostęp do poufnych i tajnych danych firmy. Połączenie w jednym komputerze czytnika linii papilarnych, rozszerzenia BIOS-u VBX110 (pozwala komputerowi komunikować się z systemem) i programu WhoIsIt zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa i chroni przed nieuprawnionym dostępem do komputera i danych. Oprogramowanie umożliwia tworzenie różnych profili użytkowników i przydzielanie im różnych praw dostępu. Pozwala także zakodować ważne dane na dysku twardym, dzięki czemu mają do nich dostęp tylko uprawnione osoby. Gdy system otrzymuje polecenie otwarcia zabezpieczonego pliku, prosi o przytknięcie palca do czytnika linii papilarnych i dopiero po potwierdzeniu uprawnień otwiera wskazany plik.

Zobacz również:

  • Powrót do przeszłości - nowy laptop z wymiennymi podzespołami

Cena komputera w podstawowej konfiguracji wynosi 15 499 zł + VAT.

Więcej informacji: http://www.acer.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200