Notatnik w nowej odsłonie

Użytkowników znanej aplikacji Notatnik czeka wkrótce miła niespodzianka. Microsoft zmodyfikował ją i udostępnił w ostatnich dniach wersję beta testerom zarejestrowanym w programie Insider. Po przejściu tej fazy, będzie ona sukcesywnie dostarczana użytkownikom komputerów Windows 11.

Microsoft

Notatnik to jedna z tych aplikacji, które Microsoft zalicza go grupy o roboczej nazwie "Windows Inbox apps". Aplikacje takie są zawsze modyfikowane razem z pojawieniem kolejnej wersji systemu Windows. Zaktualizowana aplikacja Notatnik jest jednym z ostatnich przedsięwzięć firmy Microsoftu wpisujących się w przyjętą przez nią w zeszłym roku strategię, która ma na celu dostarczenie użytkownikom systemu Windows 11 zupełnie nowych, albo gruntownie przebudowanych aplikacji.

Interfejs nowej aplikacji Notatnik ma zaokrąglone rogi co powoduje, że od strony wizualnej upodabnia się do innych interfejsów obsługiwanych przez system Windows 11. Nowy Notatnik wspiera też ciemny tryb, który stał się w ostatnich latach standardem, a został stworzony z myślą o użytkownikach pracujących w słabym oświetleniu lub w ciemności.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Notatnik w Windows 11 zostanie odświeżony, podobnie jak inne aplikacje

Firma Microsoft zaktualizowała ostatnio większość swoich aplikacji produkcyjnych, przez co wyglądają one podobnie niezależnie od tego, czy są uruchamiane na komputerach Windows 11 czy też urządzeniach iOS oraz Android. I tak pod koniec zeszłego roku Microsoft zaktualizował aplikacje pakietu Office, wprowadzając zmiany takich programów, jak Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Firma zaktualizowała także standardową aplikację Paint dla systemu Windows 11, wprowadzając do niej zmodernizowany pasek narzędzi i zaokrąglone krawędzie interfejsu. Warto też pamiętać, że niektóre zmodyfikowane aplikacje wprowadzają pewne zmiany w obszarze wymagań sprzętowych, dlatego zainteresowani nimi użytkownicy muszą również wykonać niewielki upgrade swoich komputerów, jeśli chcą z nich korzystać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200