Nośniki optyczne dla służby zdrowia

Verbatim wprowadził do oferty płyty CD-R i DVD-R dostosowane specjalnie do wymagań sektora ochrony zdrowia. Gwarantują one najwyższą trwałość zapisanych archiwalnych danych i są zgodne z wieloma restrykcyjnymi standardami.

Płyty z rodziny Verbatim MediDisc przeznaczone są dla klinik i gabinetów lekarskich. Nośniki spełniają szczególne wymagania związane z zarządzaniem danymi medycznymi i przechowywaniem ich. Są także kompatybilne z DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine - standard obrazowania cyfrowego i wymiany obrazów w medycynie), dzięki czemu są zgodne z zaleceniami HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act - amerykańska ustawa o ubezpieczeniu zdrowotnym i odpowiedzialności z tego tytułu).

Nośniki optyczne dla służby zdrowia

W płytach MediDisc wykorzystano technologię Metal Azo, opracowaną przez Mitsubishi Chemicals, dzięki której nośniki są odporne na uszkodzenia wpływ warunków zewnętrznych.

Dyski CD-R MediDisc mają pojemność 700 MB i można je zapisywać z prędkością 52x. Na płytach DVD-R MediDisc można zmieścić 4,7 GB danych, zapisując je z prędkością do 8x.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200