Norweski Telenor przygotowuje się do prywatyzacji, przejmuje niemieckiego operatora

Telenor, norweski operator telekomunikacyjny, w związku ze zbliżającym się procesem prywatyzacyjnym podjął plan reorganizacji, polegający na zwiększeniu liczby menedżerów odpowiedzialnych za poszczegó...

Telenor, norweski operator telekomunikacyjny, w związku ze zbliżającym się procesem prywatyzacyjnym podjął plan reorganizacji, polegający na zwiększeniu liczby menedżerów odpowiedzialnych za poszczególne sektory jego działalności.

Począwszy od dzisiaj (15 lutego), zarząd Telenora będzie się składał z 12 członków. Obszary działalności mają objąć: Telenor Norway, International Centre, Telenor Mobile Communication, Telenor Nett, Nextra, TV-Distribution and Satellite, Service and Instalation oraz Directories.

Zadaniem International Centre ma być rozwijanie i prowadzenie działalności na rynkach międzynarodowych - Europy Zachodniej i Środkowej, Rosji oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Ponadto Telenor poinformował, że za pośrednictwem działu Nextra, świadczącego komunikacyjne usługi biznesowe, przejął niemiecką firmę Seicom, dostawcę usług internetowych. Szczegółów tej transakcji jednak nie ujawniono.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200