Norton czyta pocztę

Nowa wersja Norton AntiVirus 2000 zawiera funkcje ułatwiające zabezpieczenie komputerów przed wirusami rozprzestrzeniającymi się pocztą elektroniczną i przez WWW.

Nowa wersja Norton AntiVirus 2000 zawiera funkcje ułatwiające zabezpieczenie komputerów przed wirusami rozprzestrzeniającymi się pocztą elektroniczną i przez WWW.

Program Symanteca skanuje pliki pobrane z sieci oraz załączniki poczty elektronicznej z aplikacji wykorzystujących protokół POP3, takich jak Microsoft Outlook i Outlook Express, Eudora Pro/Lite firmy Qualcomm oraz Netscape Messenger and Mail. Opracowanie specjalnej wersji Norton AntiVirus 2000 wymusiły częste w ostatnim okresie ataki wirusów, takich jak Melissa, rozprzestrzeniających się pocztą elektroniczną.

Podchody z wirusami

Norton AntiVirus 2000 poszukuje tzw. koni trojańskich oraz programów typu Back Orifice lub Natbus, które mogą być wykorzystane do kradzieży haseł i niszczenia danych. Analizuje również elementy ActiveX i aplety Java pod kątem ewentualnych kodów niszczących (np. usuwających dane na dysku twardym).

Innym powszechnym zagrożeniem wykrywanym przez nową wersję programu są skompresowane, zainfekowane pliki znajdujące się w innym spakowanym pliku. Wirusy mogą być usunięte nawet w wielostopniowo skompresowanych plikach. Program wyposażono w nowy interfejs użytkownika, mający lepiej prezentować alarmy antywirusowe i podpowiadać sposoby przeciwdziałania. Pojawiła się nowa funkcja o nazwie LiveAdvisor, która powoduje wyświetlenie na monitorze informacji o nowych wirusach. Zmieniono także narzędzie odpowiedzialne za wykrywanie różnych rodzin wirusów. Może ono skanować wirusy w poszukiwaniu zabezpieczeń przed programami antywirusowymi. Dotychczas administratorzy sieci mogli jedynie uaktualniać ten plik wraz z pojawieniem się nowego wirusa. Obecnie nowy wirus nie będzie wymuszał zmian w metodologii skanowania i jej uaktualniania.

Norton AntiVirus 2000 kosztuje ok. 40 USD (20 USD - uaktualnienie).


TOP 200