Norton AntiVirus 2011 i Norton Internet Security 2011 - dostępne wersje beta

Symantec udostępnił testowe wydania swoich najnowszych produktów ochronnych. Norton AntiVirus 2011 i Norton Internet Security 2011 w postaci finalnej trafią na rynek najprawdopodobniej we wrześniu br.

Nowe wersje oprogramowania zabezpieczającego firmy Symantec, dostępnego na licencji komercyjnej, charakteryzują się poprawkami w mechanizmach zabezpieczających przed szkodliwymi aplikacjami. Rozszerzono m.in. funkcjonalność systemu analizy reputacji - objęto nim wszystkie popularne przeglądarki internetowe, w tym Chrome, Operę i Safari, komunikatory internetowe, klienty poczty elektronicznej i menedżery plików.

Przypomnijmy, że w wersji 2010 Nortona system analizy reputacji badał tylko pliki pobierane z Sieci za pośrednictwem przeglądarek Internet Explorer i Firefox.

Zobacz również:

  • Bezpieczeństwo urządzeń końcowych - 9 kluczowych zasad

Zarówno AntiVirus jak i Internet Security oferują komponent o nazwie System Insight, umożliwiający wgląd w wydajność systemu. To, co odróżnia produkty, to m.in. obecność mechanizmu ochrony antyphishingowej w pakiecie Internet Security.

Norton AntiVirus 2011 beta i Norton Internet Security 2011 beta można pobierać bezpłatnie, po uprzedniej rejestracji na stronie producenta.

Bezpłatne narzędzia ratunkowe

Producent udostępnił też niewielkie darmowe programy narzędziowe: Norton Bootable Recovery Tool, Norton Power Eraser oraz Norton Safe Web for Facebook.

Pierwszy z wymienionych może okazać się przydatny w wypadku poważnej infekcji komputera złośliwym oprogramowaniem. Na kluczu USB lub płycie CD można zainstalować klienta aplikacji, który pomoże przywrócić system operacyjny do "zdrowia" po awarii wywołanej atakiem wirusa.

Przeznaczeniem Power Erasera jest z kolei usuwanie fałszywych antywirusów. Jak przekonuje producent, narzędzie przydaje się także do usuwania rootkitów i programów przechwytujących dane wpisywane z klawiatury (keyloggery).

Norton Safe Web for Facebook ochroni natamiast przed łączami prowadzącymi do niebezpiecznych witryn internetowych, przesyłanymi przez użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Więcej informacji: Symantec

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200