Nortel utworzył forum rekomendujące najlepsze architektury transmisji szerokopasmowej

Nortel Networks utworzył Broadband Content Delivery Forum (BCDF), organizację skupiającą ponad 30 przedsiębiorstw, której głównym zadaniem będzie rekomendowanie najlepszych rozwiązań do transmisji sze...

Nortel Networks utworzył Broadband Content Delivery Forum (BCDF), organizację skupiającą ponad 30 przedsiębiorstw, której głównym zadaniem będzie rekomendowanie najlepszych rozwiązań do transmisji szerokopasmowych. Jednocześnie John Laycock, wiceprezes Nortela ds. handlu elektronicznego na terenie Europy, podkreślił, że forum to nie ma charakteru technologicznego.

Zamiast zajmować się kwestiami związanymi bezpośrednio z architekturą szerokopasmową, forum ma się zajmować propagowaniem najlepszych otwartych architektur wśród operatorów telekomunikacyjnych, co ma im pozwolić na oferowanie klientom bardziej wydajnych i dostosowanych do ich potrzeb usług.

Do forum przystąpiły m.in. takie firmy, jak Akamai, CMGI AltaVista, AT&T Broadband, Bertelsmann, British Telecom, Hewlett-Packard, Inktomi czy Sun Microsystems.

Jednym z pierwszych tematów poruszanych przez BCDF będzie konwergencja telewizji i Internetu. "Jeżeli powstanie szerokopasmowe rozwiązanie opierające się na przekazie telewizyjnym, to w efekcie otrzymamy coś, co będzie wyglądać jak telewizja, ale będzie można z tego korzystać, tak jak z Internetu " - powiedział Hardy Heine, wiceprezes Bertelsmann Broadband Group.

Pierwsze z planowanych kwartalnych światowych spotkań forum odbędzie się 25 maja w Stanach Zjednoczonych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200