Nortel przewiduje znaczny wzrost zapotrzebowania na rozwiązania sieci optycznych

Nortel Networks zainwestuje dodatkowe 260 mln USD w działalność związaną z sieciami optycznymi i komponentami. W listopadzie ub.r. firma zainwestowała już 400 mln USD w rozwój sieci światłowodowych. ...

Nortel Networks zainwestuje dodatkowe 260 mln USD w działalność związaną z sieciami optycznymi i komponentami. W listopadzie ub.r. firma zainwestowała już 400 mln USD w rozwój sieci światłowodowych.

Nowa inwestycja pozwoli na zatrudnienie 3,4 tys. nowych pracowników na całym świecie. "Podjęliśmy tę decyzję, ponieważ widzimy rosnące zainteresowanie naszymi produktami" - uzasadnił John Roth, prezes Nortela.

Obserwując wzrost zapotrzebowania na swoje produkty, Nortel przewiduje, że jego przychody osiągną w tym roku 10 mld USD i wzrosną jeszcze o 30% w roku 2001.

Znaczna część inwestycji, 186 mln USD, ma być przeznaczona na wydatki w Kanadzie, gdzie mieści się siedziba firmy. 64 mln USD Nortel zamierza wydać w Wlk. Brytanii i Irlandii Północnej, a pozostałe 10 mln USD przeznaczone będzie dla innych oddziałów na świecie.

Nortel podpisał także porozumienie z Tellabs Operations, producentem sprzętu sieciowego, co pozwoli obu firmom na wymianę licencji i wzajemne korzystanie z patentów dotyczących sieci optycznych. Wartości kontraktu nie ujawniono, wiadomo jednak, że umowa ta ma zapoczątkować podobną współpracę z innymi producentami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200