Nortel przekazuje w outsourcing swój dział informatyki

Kanadyjski Nortel Networks podpisał 7-letni kontrakt z firmą Computer Sciences Corp. (CSC), w ramach którego przejmie ona zarządzanie nad większością działań realizowanych dotąd przez wewnętrzny dział...

Kanadyjski Nortel Networks podpisał 7-letni kontrakt z firmą Computer Sciences Corp. (CSC), w ramach którego przejmie ona zarządzanie nad większością działań realizowanych dotąd przez wewnętrzny dział informatyki Nortela. Wartość umowy wynosi 3 mld USD.

Na mocy umowy CSC będzie oferować wsparcie technologiczne dla działów Nortela, w tym tzw. help desk, zarządzanie i sprzętem komputerowym. Zajmie się także rozwojem zainstalowanych aplikacji. Kontrakt obejmuje ponad 75 tys. komputerów Nortela w jego wszystkich placówkach na całym świecie. W związku z tym od października br. do działów serwisowych CSC przejdzie ok. 2 tys. pracowników Nortela.

W oficjalnym oświadczeniu Nortel podał, że umowa outsourcingowa ma pozwolić mu w skupieniu się na działaniach związanych z rozwijaniem nowych technologii internetowych.

***

Nortel przejmuje firmę Alteon WebSystems za 7,8 mld USD


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200