Nortel przejmuje dział rozwiązań optycznych JDS

Nortel Networks przejmie od JDS Uniphase szwajcarski oddział rozwiązań optycznych, specjalizujący się w produkcji układów laserowych, wykorzystywanych do wzmacniania wiązki światła przesyłanej w świat...

Nortel Networks przejmie od JDS Uniphase szwajcarski oddział rozwiązań optycznych, specjalizujący się w produkcji układów laserowych, wykorzystywanych do wzmacniania wiązki światła przesyłanej w światłowodach. Wartość transakcji wyniesie ok. 3 mld USD.

Nortel zintegruje przejętą technologię z własnymi optycznymi modułami wzmacniającymi, stosowanymi w sieciach DWDM (Dense Wave Division Multiplexing).

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

JDS Uniphase podjęło decyzję o sprzedaży swojego działu w związku z przejęciem innego producenta komponentów światłowodowych, firmy SDL. Transakcję wycenianą w lipcu ub.r na 41 mld USD, a obecnie na 18,3 mld USD wstrzymały w ub.r. amerykańskie organy antymonopolowe. Zachodziło bowiem podejrzenie, że powstanie w ten sposób koncern, który zdominuje rynek rozwiązań dla sieci optycznych. Decyzja o fuzji uzależniona była ostatecznie od sprzedaży przez JDS jej szwajcarskiej fabryki rozwiązań laserowych, którą właśnie zdecydował się kupić Nortel Networks.

***

JDS Uniphase kupuje SDL za 41 mld USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200