Nortel pracuje nad produktami WLAN/802.11n

Nortel zamierza wprowadzić na rynek w 2008 r. całą gamę bezprzewodowych produktów 802.11n, takich jak punkty dostępowe, zunifikowane przełączniki WLAN i kontrolery nadzorujące pracę bezprzewodowych sieci LAN.

Firma informuje, że pracuje nad zunifikowanymi przełącznikami Ethernet, które zastąpią jej dedykowane przełączniki WLAN i będą obsługiwać zarówno bezprzewodowe sieci LAN, jak i sieci LAN oparte na okablowaniu miedzianym oraz światłowodach. Nortel będzie instalować w przełącznikach specjalizowane układy scalone produkowane przez firmę SiNett oraz oprogramowanie, nad którym pracuje już inny partner Nortela (NextHop).

Nowa strategia Nortela dotknie firmę Trapeze Networks, ponieważ Nortel kupował od niej od lat bezprzewodowe produkty i włączał do swojej oferty, sprzedając je w ramach bezprzewodowych pakietów pod swoją marką. Do czasu wprowadzenia na rynek swoich własnych bezprzewodowych produktów (co nastąpi prawdopodobnie w połowie 2008 r.), Nortel będzie dalej współpracować z firmą Trapeze, kupując od niej punkty dostępowe i bezprzewodowe kontrolery linii 2300.

Zobacz również:

  • FCC zbada czy sieci Wi-Fi 6E mogą zakłócać pracę innych bezprzewodowych systemów łączności
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200