Nortel i Xircom tworzą pierwsze bezprzewodowe modemy dla UMTS

Nortel Networks, Sierra Wireless i Xircom zawarły porozumienie, w ramach którego opracują pierwsze modemy bezprzewodowe zgodne ze standardami sieci UMTS. Rozwiązanie to ma zapewnić użytkownikom pełny ...

Nortel Networks, Sierra Wireless i Xircom zawarły porozumienie, w ramach którego opracują pierwsze modemy bezprzewodowe zgodne ze standardami sieci UMTS. Rozwiązanie to ma zapewnić użytkownikom pełny dostęp do Internetu za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń bezprzewodowych.

Sierra i Xircom zamierzają wspólnie stworzyć modemy bezprzewodowe w standardzie UMTS/GPRS, zwierające karty PC, Compact Flash i wbudowane moduły. Nortel będzie natomiast wspierać te prace finansowo oraz zapewni wsparcie technicznie i później marketingowe. Pierwsze egzemplarze nowych urządzeń powinny trafić na rynek w I połowie 2002 r.

Modemy będą mogły współpracować z notatnikami elektronicznymi, telefonami komórkowymi, komputerami naręcznymi i notebookami, jak również z samochodowymi systemami informacyjnymi, odtwarzaczami MP3 czy np. aparatami cyfrowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200