Nortel Networks rezygnuje z DSL

Jeden z największych na świecie dostawców sprzętu telekomunikacyjnego rezygnuje z dostarczania rozwiązań DSL.

Kanadyjski Nortel Networks zamierza zrezygnować z prowadzenia działu technologii DSL. Powstał on na początku 2000 r. w wyniku przejęcia z 778 mln USD firmy Promatory Communications, specjalizującej się w rozwiązaniach DSL.

Kierownictwo firmy podjęło decyzję o likwidacji działu DSL z powodu braku perspektyw jego rozwoju. Nortel nie zdołał zmienić pozycji firmy w tym sektorze, będąc wciąż niewielkim graczem na rynku technologii DSL. Liderem pozostaje Alcatel, którego dochody z tytułu sprzedaży rozwiązań DSL przekroczyły w 2000 r. 1 mld USD. Sprzedaż głównego produktu DSL Nortela, platformy IMAS DSLAM, przyniosła firmie w minionym roku jedynie 107 mln USD. Stanowi to mniej niż 0,5% ogólnych ubiegłorocznych przychodów firmy. Z decyzją Nortela nie będą wiązać się dodatkowe redukcje zatrudnienia, gdyż plan zwolnienia ok. 20 tys. osób firma przedstawiła już w kwietniu.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Dzięki tym narzędziom, systemy IT mogą być lepiej chronione

Zakończenie produkcji rozwiązań DSL jest również efektem słabszej kondycji finansowej firmy. W I kw. 2001 r. Nortel odnotował stratę w wysokości 385 mln USD. W analogicznym okresie w roku 2000 firma osiągnęła natomiast zysk 347 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200