Nortel Networks kupuje CoreTek za 1,43 mld USD

To przejęcie jest już trzecim, dużym zakupem Nortela, związanym z rynkiem sieci optycznych.

Nortel Networks, kontynuując swoją strategię związaną z sieciami optycznymi, zamierza przejąć CoreTek, producenta komponentów optycznych. Wartość transakcji, która ma zostać zrealizowana w formie wymiany akcji, jest szacowana na 1,43 mld USD.

Przejęcie CoreTek jest już trzecim, dużym zakupem Nortela, związanym z rynkiem sieci optycznych. W zeszłym tygodniu firma rozpoczęła przejęcie firmy Xros, kalifornijskiego producenta sieciowych przełączników optycznych, a w ub.r. przejęła firmę Qtera, prywatnego producenta systemów sieci optycznych dalekiego zasięgu.

Prywatna amerykańska firma CoreTek produkuje optyczne komponenty tzw. następnej generacji, w tym specjalizowane urządzenie laserowe VCSEL (Vertical Cavity Surface-Emitting Laser), które wykorzystuje zestaw małych ruchomych elementów lustrzanych do zmiany długości fali światła emitowanego przez lasery półprzewodnikowe. Urządzenia takie pozwalają sieciom na zmianę długości fali przesyłanego światła w czasie rzeczywistym, co podnosi wydajność sieci, pozwalając na przekierowywanie ruchu sieciowego również w czasie rzeczywistym. Komponenty opracowywane przez CoreTek mają się pojawić na rynku w IV kw. tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200