Nokia: zdalne zarządzanie ustawieniami urządzeń mobilnych

Nokia poszerzyła możliwości rozwiązania Intellisync Device Management o zarządzanie ustawieniami Microsoft Exchange ActiveSync w smartfonach z Nokia Eseries (E50, E60, E61, E62 i E70) działających z oprogramowaniem S60 3rd edition i Symbian OS, a także urządzeniach z oprogramowaniem Windows Mobile 5.0, takich jak Palm Treo 700W i Motorola Q.

Intellisync Device Management pozwala administratorowi na centralne i bezprzewodowe konfigurowanie oraz zarządzanie ustawieniami mobilnej poczty elektronicznej, kalendarza i kontaktów w smartfonach Nokia Eseries i urządzeniach z Windows Mobile 5.0. Uwalnia to użytkowników i pracowników pomocy technicznej od konieczności własnoręcznego wprowadzania do każdego urządzenia odpowiednich ustawień serwera Exchange.

Exchange ActiveSync jest opracowanym przez Microsoft protokołem synchronizacji bezprzewodowej poczty elektronicznej oraz kalendarza i kontaktów pomiędzy urządzeniami mobilnymi a serwerem Exchange. Protokół zastosowano w aplikacji klienckiej Nokia Mail for Exchange dla urządzeń mobilnych Nokia Eseries. Zarządzanie ustawieniami Exchange ActiveSync w urządzeniach z Windows Mobile 5.0 odbywa się przy użyciu aplikacji klienckiej Intellisync Mobile Suite.

Zobacz również:

Rozwiązanie Intellisync Device Management służy do zarządzania urządzeniami bezprzewodowymi przez cały cykl ich życia w organizacji. Zarządza ono konfiguracjami i ustawieniami, dystrybucją, instalacją, uaktualnianiem i odinstalowywaniem aplikacji, a także egzekwowaniem polityki bezpieczeństwa. Pozwala równie na zdalnie zablokowanie utraconego urządzenia.

Intellisync Device Management wchodzi także w skład większego rozwiązania Nokia Unified Device Management Solution, przeznaczonego dla przedsiębiorstw, operatorów sieci komórkowych oraz usługodawców. Ułatwi ono operatorom zarządzanie grupami klientów oraz urządzeniami.

W skład Intellisync Mobile Suite wchodzą: Intellisync Wireless Email, Intellisync Device Management, Intellisync Application Sync, Intellisync File Sync i Intellisync Call Connect.