Nokia zaprezentowała unixową wersję serwera WAP

Fińska Nokia zaprezentowała unixową wersję serwera WAP, przeznaczoną dla dużych przedsiębiorstw i operatorów bezprzewodowych usług internetowych. Produkt ma się pojawić na rynku w II kwartale br. Nok...

Fińska Nokia zaprezentowała unixową wersję serwera WAP, przeznaczoną dla dużych przedsiębiorstw i operatorów bezprzewodowych usług internetowych. Produkt ma się pojawić na rynku w II kwartale br.

Nokia WAP Server 1.1, działający na platformie unixowej, ma zwiększoną wydajność i skalowalność pozwalającą na równoczesną obsługę bezprzewodowego dostępu do danych korporacyjnych i aplikacji kilku tysięcy użytkowników urządzeń WAP. Poprzednia wersja serwera, wprowadzona na rynek pod koniec ub.r., pracująca na platformie Windows NT, pozwalała na jednoczesną obsługę do 500 użytkowników.

W nowej wersji serwera ulepszono również zabezpieczenia dostępu do danych dzięki wykorzystaniu protokołu SSL (Secure Sockets Layer), który uzupełniony jest o występującą już w poprzedniej wersji technologię zabezpieczeń WTLS (Wireless Transport Layer Security).

WAP Server ma również wbudowaną uniwersalną funkcję, pozwalającą na bezpośredni dostęp do systemów poczty elektronicznej przedsiębiorstwa, w tym Microsoft Exchange 5.5, Lotus Notes 4.6, Linux Sendmail, Solaris Sendmail, Netscape Messaging, a także wszystkich serwerów poczty elektronicznej, kompatybilnych z protokołami POP3 i IMAP4. Serwer obsługuje również protokół SNMP (Simple Network Management Protocol), umożliwiający proste administrowanie serwerem i jego monitorowanie przy użyciu powszechnie stosowanych programów narzędziowych do administrowania systemami.

***

Nokia w grudniu wprowadzi na rynek WAP Server 1.0

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200