Nokia z Windows Phone zabije Symbiana. To już pewne

Nokia opublikowała najnowszą strategię dla wykorzystywanych systemów operacyjnych. Wynika z niej jednoznacznie, że Symbian ma zostać całkowicie zastąpiony przez Windows Phone 7. To tylko kwestia czasu.

Nowa strategia Nokii dotycząca wykorzystania różnych platform dla komórek została zaprezentowana podczas targów MWC w Barcelonie. Wynika z niej, że rolę Symbiana całkowicie przejmie platforma Windows Phone.

Nowa strategia Nokii zakłada zrównoważone przejście z obecnie wykorzystywanego systemu na ten stworzony niedawno przez Microsoft. Windows Phone nie tylko przejmie rolę Symbiana, ale ma także przejąć także część rynku zajmowanego obecnie przez standardową platformę Nokii dla zwykłych komórek (m.in. Series 40).

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Slajd z prezentacji Nokii nie zdradza potencjalnej daty całkowitego "uśmiercenia" Symbiana. Stanie się to prawdopodobnie dopiero w ciągu najbliższych kilku lat. W tym roku Symbian ciągle ma wieść prym wśród smartfonów producenta. Nokia planuje jednak możliwie szybko zaprezentować pierwsze urządzenia z Windows Phone 7. Symbian, po całkowitym usunięciu go z oferty fińskiego producenta ma ewentualnie być sprzedawany innym firmom na zasadzie franczyzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200