Nokia tworzy nowe rozwiązanie bezprzewodowego handlu elektronicznego

We współpracy z firmami IBM, HP i Nocom powstaje rozwiązanie pozwalające na skonfigurowanie dostępu do serwisów handlu elektronicznego na komputerze PC i przesłanie tych danych do telefonu zgodnego z WAP.

Nokia wraz z firmami Hewlett-Packard, IBM i Nocom opracowuje rozwiązanie, które ma znacznie ułatwić dostęp do serwisów handlu elektronicznego za pomocą telefonów komórkowych zgodnych z WAP.

Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownik telefonu komórkowego, przeglądając Internet za pomocą komputera PC, będzie mógł korzystać z danego serwisu handlu elektronicznego i przesłać dane dotyczące swojej konfiguracji do telefonu komórkowego zgodnego z WAP. Dalsze korzystanie z serwisu handlowego za pomocą telefonu nie będzie już wymagało wprowadzania dodatkowych danych czy konfiguracji oprogramowania w przenośnym urządzeniu.

Nowa technologia zostanie zintegrowana z serwerem WAP firmy Nokia, który stanowi otwartą platformę, umożliwiającą przedsiębiorstwom wdrażanie aplikacji bezprzewodowych przy zapewnieniu bezpieczeństwa danych.

Obecnie trwają beta testy nowego rozwiązania, prowadzone przy współudziale wybranych partnerów firmy Nokia. Wśród nich znalazły się banki MeritaNordbanken, Okobank i sieć hoteli Scandic Hotels. Na rynku ma być ono dostępne jeszcze w I półroczu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200