Nokia – tego typu rozwiązania do automatyzacji sieci 4G i 5G nie zaprezentował jeszcze nikt

Firma twierdzi, że jako pierwsza na świecie wprowadziła do oferty rozwiązanie pozwalające automatycznie konfigurować sieci telekomunikacyjne obsługujące połączenia 4G i 5G, jak również zarządzać nimi, wykorzystując do tego celu technologię tzw. plasterkowania (z ang. network slicing).

Nokia

Nokia informuje, że jej nowy system konfigurowania sieci 4G/5G bazujący na technologii plasterkowania wykorzystuje firmową funkcjonalność sieciową NR (New Radio), która została zapowiedziana w lutym tego roku. Wspiera ona aplikacje działające zarówno w publicznych, jak i w prywatnych chmury.

System wykorzystuje obsługiwane przez chmury natywnie oprogramowanie Digital Operations Center firmy Nokia, które ma modułową strukturę i zapewnia bezpieczny oraz w pełni zautomatyzowany proces projektowania, wdrażania i obsługi poszczególnych „plasterków” sieci fragmentów sieci w środowiskach wielu dostawców, wielu domen i różnych technologii

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Nokia opuszcza Rosję - decyzja nie wpłynie na wyniki finansowe
  • Hotspot z telefonu czy dedykowany router - główne wady i zalety

Rozwiązanie wykonuje wiele zadań automatycznie, oferując tym samym operatorom sieci telekomunikacyjnych możliwość dzielenia całej infrastruktury funkcjonujące w pełni autonomicznie części w ciągu kilku minut, a nie godzin lub dni, jak ma to miejsce obecnie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200